Буркун

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Рід трав'янистих Малолетников сімейства Бобові підродини Метеликові.

Використовують в кулінарії для приготування супів, салатів та окрошек. Використовується в корм для сільськогосподарських тварин. Застосовується як фіксатор запаху в парфумерні промисловості та для ароматизації мила.

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

У нас Ви можете купити насіння буркуна сортів: Еней.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Буркун широко використовується в кормовиробництві. Листя трійчастої форми, по всьому краю зазубрини. Має могутні розгалужені корені, які проникають у ґрунт на глибину 4-5 м. У будь-якій фазі розвитку рослина має запах кумарину. Квіти білі або жовті. Великими кормовими якостями наділений буркун білий. Посівний матеріал - переважно голе насіння. Маса 1000 насінин (бобів) - 1,9-2 г.

Висота рослини становить від 80 см до 2 м, при посушливому кліматі відрізняється низькорослістю. Стебла іноді розлогі, але частіше прямі, зелені, знизу червонуваті. Пластична рослина, росте майже на всіх типах ґрунтів. Кращим для нього є не дуже кислий ґрунт, що дренується. Добре росте на солонцях і солончакуватих ґрунтах. Його використовують для відгодівлі худоби зеленою масою, а також для виробництва сінажу. Зелена маса містить 18-22% сирого протеїну та 19-22% сирої клітковини.

Буркун покращує родючість ґрунту, інтенсивно засвоює азот з повітря, має розгалужену кореневу та стрижневу систему, яка може проникати в ґрунт на глибину до 3-4 м.

У період збору має солодкуватий аромат, який зумовлюється вмістом кумарину. Насіння має багато твердих насінин (60-80%), перед посівом його скарифікують.

Вирощування

Технологія вирощування схожа з ярими зерновими. У вологому кліматі висівається як покривна культура для проса та ранніх ярих, в посушливому - висівається в чистому вигляді. Обробка ґрунту проводиться аналогічно зерновим культурам, якщо ґрунт підвищеної кислотності - вносять вапно для підвищення врожайності.

Посів роблять суцільним рядовим способом, глибина закладення 3 см, одночасно вноситься суперфосфат. Проводиться передпосадкова обробка насіння скарифікацією (нацарапування оболонки), що значно збільшує їх схожість. Висівають в чистому вигляді і в суміші з іншими культурами, підсівають навесні вівсом або однорічним райграсом, використовують як сидерат.

Навесні висівають під покрив ярих зернових (одночасно з покривною культурою), однорічних трав або озимих (впоперек рядків). При цьому норми висіву покривних культур зменшують на 15-30%. У сівозміні висівають як парозамінну культуру або під ярі зернові.

Біоенергетична і економічна ефективність вирощування багаторічного буркуну перевищує ефективність конюшини, люцерни та еспарцету. За один укіс отримують 360-440 ц/га зеленої маси.

Обратный звонок