Використання медоносів в господарстві

КАТЕГОРІЯ: 
АНОНС: 

Для отримання високих показників медозборів бджолярі змушені, виходячи з даних їм місцевих умов, вводити на припасічних ділянках різні сівозміни спеціальних медоносних культур та розводити декоративні рослини.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

На деякій території можливі перерви в цвітінні медоносів, тому турбота бджоляра - забезпечити бджіл кормовою базою в районі літу пасіки. Бджоляр може висаджувати поблизу пасіки медоносні кущі та дерева, які цвітуть послідовно, щоб виключити безвзяттєві періоди.

Наприклад, якщо виявляється розрив у взятті, то його заповнюють посівом на припасічних ділянках медоносів типу фацелії, огіркової трави, змієголовника, або сіють гречку, гірчицю та інші медоносні культури.

Для того, щоб забезпечити бджіл у ранньовесняний період узяттям, під зиму висівають фацелію і гірчицю, а озима вика разом з житом дає прекрасний медозбір напочатку червня. Часто використовуються змішані посіви, які мають ще і величезне значення в ягідниках і різнотрав'ях, а у березні - пізній посів фацелії, біла акація і еспарцет. Фацелія весняного посіву забезпечить медозбір до самої середини червня.

Збір насіння справа копітка і трудомістка, але розведення на припасічних ділянках медоносних рослин швидко окупить себе. Вигідно засівати вільні території буркуном. Білий буркун є прекрасним медоносом, цвісти починає через 65 днів після висіву і квітує до сильних заморозків. Нектар його безбарвний, прозорий, з великим вмістом цукру - більше 45%.

Припасічна ділянка повинна знаходитися не обов'язково поблизу пасіки. Її можна розбити на декілька точок і використовувати в різні роки в кількох місцях, залежно від метеорологічних умов і інтенсивності цвітіння медоносів.

За увесь сезон медозбору бджоли можуть відвідувати не менше 1000 видів рослин медоносів, одні з яких - первинні, інші - другорядні медоноси. Справжній бджоляр обов'язково повинен знати та орієнтуватися у їх множині.

Обратный звонок