Технологія вирощування озимого гороху «НС Мороз»

КАТЕГОРІЯ: 
АНОНС: 

Озимий горох сорт «НС Мороз» в 2016 році вперше зареєстрований в реєстрі сортів дозволених для вирощування та реалізації в Україні. Він пройшов всі сортовипробування та показав високі показники по зимостійкості, урожайності, стійкість до хвороб та вилягання

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Озимий горох НС Мороз дуже перспективна культура і має значні переваги над звичайним ярових горохом. Використання восени і весняну вологу. Невелика норма висіву 190-210 кг/га. Строки збирання раніше на 14-16 днів ніж звичайного. Реальна врожайність зерна 35-60 ц/га.

Обробіток ґрунту

Для кращого розвитку кореневої системи гороху орний та підорні горизонти ґрунту мають щільність 1,1-1,25 г/см3, тобто без ущільнень. Для цього проводять діагностику ґрунтового профілю полів призначених під посів озимого гороху, виявляють на якій глибині наявні ущільнення та позбавляються їх за рахунок оранки (глибоко рихлення чи дискування).

Удобрення

Горох має відносно слаборозвинуту кореневу систему та високий показник виносу поживних речовин, тому культура ставить високі вимоги до родючості ґрунту та вмісту доступних поживних речовин в орному шарі. При плануванні високих врожаїв озимого гороху (більше 3 т/га) необхідно планувати застосування мінеральних добрив виходячи з вмісту поживних речовин в ґрунті та рівня запланованого врожаю.

Для удобрення озимого гороху використовують хлорид калію, амофос чи комплексні (діамофоска, нітроамофоска). На ґрунтах із середнім рівнем забезпеченості поживними речовинами норма застосування мінеральних добрив складає N45-60P45K45 кг/га д.р. Для забезпечення посіву азотними добривами використовують аміачну селітру, КАС-32.

Передпосівна обробка насіння

Найоптимальнішим варіантом захисту насіння від грибкових хвороб застосовують фунгіцидний протруйник на основі Карбоксину та Тираму, з нормою 3 л/т. Для захисту від ґрунтових та надземних шкідників насіння обробляють інсектицидними протруйниками на основі імідаклоприду, з нормою 0,5-0,6 л/т. Для забезпечення активної азотфіксації, під час протруєння насіння, додають молібденові та кобальтовмісні мікродобрива. Протруєння насіння проводять за 5-7 днів, а безпосередньо перед посівом проводять інокуляцію біопрепаратами на основі специфічних бульбачкових бактерій (Пульсар плюс).

Посів

Сіють озимий горох, в залежності від зони вирощування, з другої половини вересня до кінця першої декади жовтня. Норма висіву складає 1-1,1 млн. схожих насінин на 1 га, глибина посіву 4-4,5 см. В разі недостатньої вологості посівного шару після посіву проводять коткування кільчасто-шпоровими чи кільчасто-зубчастими котками. Оптимальна фаза розвитку для зимівлі гороху 3-4 листки.

Осінній догляд

Для запобігання розвитку кореневих гнилей та плямистостей листків в другій половині жовтня проводять обробку фунгіцидом на основі Беномілу, з нормою 0,5-0,6 кг/га. Для боротьби з шкідниками (совки, попелиці, бульбочкові довгоносики) використовують інсектициди на основі Імідаклоприду, хлорпірифосу. Для кращого накопичення цукрі та поліпшення перезимівлі під час осіннього обприскування додають борні мікродобрива та сульфат магнію.

Ранньовесняне підживлення

Для кращої регенерації надземної маси, утворення бічних пагонів та відростання кореневої системи по мерзлоталому ґрунту чи на початку відновлення вегетації проводять підживлення азотними добривами (аміачна чи вапняково-аміачна селітра, КАС та сульфат амонію) в нормі 45-60 кг/га д.р.

Весняно-літній догляд

Для боротьби з хворобами проводять дві обробки фунгіцидами, можливі варіанти: (І – беноміл, 0,5-0,6 кг/га, ІІ - амістар екстра, 0,75 кг/га; І – флутриафол + карбендазим , 0,5 + 0,5 л/га, ІІ – кустодія, 1-1,2 л/га).

Для контролю шкідників проводять три обробки інсектицидами: І – бутонізація-початок цвітіння, ІІ – повне цвітіння, ІІІ – активне утворення бобів. Для цього чергують інсектициди на основі Імідаклоприду та Хлорпірифосу.

Хімічна обробка

Для боротьби з дводольними бур’янами використовують гербіцидні суміші: І - Бентазон + МЦПА, у нормі 2,5 + 0,4-0,5 л/га, ІІ - Бентазон + Імазамокс, у нормі 2,0 + 0,6-0,8 л/га. Проти злакових бур’янів використовують гербіциди на основ: хізілафоп-п-етил, клетодим, пропізафоп-етил та інші. Оптимальна фаза внесення боротьби з бур’янами – 3-5 листків гороху. Гербіциди проти дводольних бур’янів та грамініциди застосовують окремо з розривом 5-7 днів.

При проведення хімічних обробок, для покращення росту та розвитку культури додають мікродобрива: молібден та кобальт у фазі 3-5 листків, сульфат магнію під час всіх обробок 2-3 кг/га, борні мікродобрива під час бутонізації-початок цвітіння.

Десикація

Враховуючи неодночасне дозрівання бобів на різних ярусах, для покращення умов збирання та зменшення втрат при пожовтінні 75-80% бобів (вологість насіння 25-30%) проводять десикацію препаратами на основі диквату, в нормі 2,5-3 л/га. Обмолот починають на 5-7 день, при зниженні вологості нижче 16%.

Обратный звонок