Люцерна посівна

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Род однолетних и многолетних трав или полукустарников семейства Бобовые (Fabaceae), объединяющий 83 вида.

Используют в сельском хозяйстве в качестве корма для скота, заготавливают на сено, делают сенную муку.

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

В нас Ви можете купити насіння люцерни сортів: Зайкевича, Надєжда, Радуга, Банат ВС, Зарница, Регіна Власта.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Люцерна посівна - містить багато вітамінів, мікроелементів, мінеральних речовин, всі амінокислоти, в тому числі - лізин, триптофан, метіонін. Відзначається високою продуктивністю, довголіттям, здатністю до адаптації в різних природних умовах та багатоцільовим використанням. Стебла прямі, довжиною до 1,2 метра. Корінь заглиблюється в ґрунт до 2 метрів, а іноді навіть до 15 метрів. Листочки трійчасті. Квіточки багатокольорові (забарвлення залежить від сорту). Квіти є медоносними.

Використовується у сільському господарстві як кормова культура. Культура є основним джерелом рослинного білка в кормах при заготівлі на зиму. При заготівлі на сіно, сінокіс відзначається дуже високим вмістом протеїну, а при використанні на зелений корм - фосфору. Найкращі врожаї на сіно і зелену масу отримують в достатньо зволожених районах та площах під зрошувальними системами.

Висока кормова цінність поєднується з високою продуктивністю. Навесні, а також після скошування швидко відростає, що забезпечує 2-3, а при зрошенні - до 4-5 укосів за літо.

Найбільш сприятливими зонами для вирощування на насіння є південні райони. Люцерна - дуже хороший попередник в сівозміні, з хорошим травостоєм може накопичити до 200 кг азоту в ґрунт з повітря.

Сорт Банат ВС

Банат ВС - ранній сорт швидкого ініціативного зростання (23.2 см - 15 днів після рівнодення навесні), має швидку регенераційну здатність після скошування (26,4 см - 14 днів після скошування). Висота рослин у період скошування складає 67 см. Частина листової маси у врожайності 50%. Листя сіро-зеленого кольору.

Сірий колір - від воскового нальоту, який вказує на особливу посухостійкість. Забарвлення квітів - від світло- до темно-фіолетового кольору. Вміст білків: 20,1%. Дає хороший врожай на ґрунтах з легким та середньо-важким механічним складом. Банат ВС дозріває на 2-3 дні пізніше, ніж сорт НС Банат ОМС II.

Сорт високоврожайний і по зеленій масі (85-100 т/га), і по сіну (18-20 т/га), толерантний до інтенсивного способу використання. Відрізняється більшою врожайністю насіння в порівнянні з усіма іншими НС сортами.

Оригінатор: Інститут рільництва та овочівництва (Сербія). Сорт виведений індивідуальною селекцією, відбором найкращих рослин із сорту НС Банат ОМС II і зарубіжних сортів Верко та Вертус. Отриманий таким способом селекції сорт стійкий до вилягання, деяких хвороб та має збільшену листову масу в порівнянні з НС Банат ОМС II. Підвищено рівень стійкості до посухи, низької температури.

Сорт Регіна

Регіна - сорт з високою інтенсивністю відростання, покращена якість корму, підвищена насіннєва продуктивність. Стійка до кореневих гнилей. Період продуктивного довголіття - 4-5 років. Стійка до вилягання. Посухостійкість та зимостійкість висока. Тип використання - сінокіс.

Оригінатор: Інститут кормів УААН. Вегетаційний період: до першого укосу на сіно - 50-60 днів; до збору насіння - 140-155 днів. Урожайність: сухої речовини - 130-140 ц/га; насіння - 4,0-5,0 ц/га . Вміст в сухій речовині: протеїну - 19,0-20,0%; клітковини - 21,0-22,0%. Рекомендована зона вирощування - лісостеп, степ.

Сорт Власта

Власта - сорт відрізняється своєю врожайністю і швидкістю дозрівання. В Україні поля засіваються сортом люцерни "Власта" з 2004 року. Рослина не високих розмірів з яскраво зеленим листям. Квітки бувають різні, від фіолетових до темно-синіх.

Врожайність за нормальних умов догляду і обробки досить висока, досягає 125 ц/га. Період дозрівання складає 75 днів. Досить стійка до витоптування і кореневої гнилизни. Безболісно переносить легкі заморозки і нестачі вологи.

Якщо виділяти зону використання цього сорту, то він являється кращим по врожайності сіна серед південно-західних регіонів. Так само можна висівати люцерну цього сорту на зимовий посів, при цьому не боячись втратити її біологічні і кормові властивості.

Обратный звонок