Еспарцет

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Багаторічна кормова і медоносна рослина, рід рослин із сімейства Бобові.

Застосовується як кормова рослина для годівлі всіх сільськогосподарських тварин, медоносна культура, лікарська рослина, покращує якість грунту (сидерат).

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

У нас Ви можете купити насіння еспарцета сортів: посівний, піщаний, закавказький.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Еспарцет - є добрим попередником для озимих зернових культур. Потенційна продуктивність складає 250-500 ц/га, зеленої маси та сіна 40-80 ц/га, сінажу 120-200 ц/га. У 100 кг зеленої маси міститься 19-22 корм. од., в сіні 50-53 корм. од. На одну одиницю зібраного без втрат сіна доводиться 180-200 г перетравного протеїну.

Коренева система потужна, основний корінь стрижневий, веретеноподібної форми, різко тоншає донизу та досягає глибини 2-3 і більше метрів. Велика частина коренів знаходиться на глибині 50-70 сантиметрів від поверхні ґрунту.

Найбільш цінними частинами рослини за вмістом поживних речовин є листя, молоді частини гілок та квіточки кисті. Стебло майже не галузиться, але, починаючи зазвичай з третього вузла, з пазушних нирок кожного вищого листа він дає квітконосні пагони - суцвіття, звані колосоподібними китицями.

Чисті посіви і суміші із злаковими травами покращують структуру ґрунту, захищають ґрунт від водної та вітрової ерозії. Рослина має можливість накопичувати в ґрунті до 100-200 кг/га азоту.

Цінна медоносна культура. Еспарцет являється перехресно-запилюванною рослиною, запилюють його переважно домашні бджоли, які охоче відвідують квітучі посіви. З 1 гектара посівів можна отримати 100-150 кг високоякісного меду.

Вирощування

Рекомендовано вирощувати в кормових багатопіллях (сівозмінах). Рекомендовані попередники - картопля, кукурудза, буряк та інші культури, під які вносилися органічні добрива у обсязі не менше 60-80 т/га. Не рекомендується засівати після культур, що висушують ґрунт (суданська трава, соняшник).

Найбільш придатні ґрунті для вирощування є чорноземи, темно-сірі та сірі лісові ґрунти. На кислих ґрунтах не слід висівати без попереднього вапнування ґрунту. Непридатні для вирощування заболочені та засолені ґрунти.

Для початку проростання насіння потребує високої вологості, в 1,5 рази більше своєї маси. Починає проростати швидко при температурі ґрунту 3-5°С на глибині 3-4 см. Росток за таких умов з'являється на 7-10 день.

Насіння попередньо протруюють і обробляють молібденом. Норми висіву насіння: широкорядний - 20-30 кг/га; рядовий - 50-60 кг/га, в травосумішах: конюшина або люцерна - 5-6 кг/га, овсяниця лугова - 10-12 кг/га, еспарцет - 15-20 кг/га. Висівають під покрив ранніх зернових культур.

Обратный звонок