Вівсяниця

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Рід багаторічних трав'янистих рослин родини Злаки (Poaceae).

Застосовується для створення: пасовищ, сінокосів, газонів. Використовують для закріплення: насипів, рухливих пісків.

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

У нас Ви можете купити насіння Вівсяниці сортів: Лугова, Очеретяна.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Вівсяниця (Костриця) - відноситься до багаторічних злакових рослин. Висота рослини 75-110 см. Листя лінійні, волосисті або шорсткі, рідше гладкі або голі, шириною до 15 мм, часто складені або згорнуті вздовж пластинки. Суцвіття - вінички або розлогі. Зернівка довжиною 2,3-5 мм, довгаста, спереду жолобчаста, на спинці випукла.

Важливою характеристикою є те , що вона дуже швидко відростає після скошування та випасання худоби. У перший рік зростання після посіву росте дуже повільно, після 2-3 років зростання вона здатна давати 2-3 укоси зеленої маси, а також витримує 4-6 циклів випасання. Після довготривалого зростання на одній території (росте 6-8 років) зелену масу здебільшого використовують на сіно.

Вівсяниця лучна

Вівсяниця лучна - середньо-рання нещільно кущова трава довжиною 80-120 см. Добре відростає після випасання та скошування. Дає 2-3 укоси при хорошому зволоженні і 5-6 циклів випасання. На 100 кг зеленої маси 21-27 корм. од, сіно 53-56 корм. од, і 4 кг протеїну. Підходить для закладки пасовищ та площ на сінокіс. Урожайність 50-80 ц/га.

Висівають в травосумішах з стоколосом безостим, тимофіївкою, грястицею, люцерною, конюшиною. Для висіву на пасовища використовують суміші з конюшиною білою, а для мінеральних ґрунтів - з конюшиною рожевою.

Витримує весняні затоплення впродовж 15-20 днів. Придатними для вирощування вологі родючі суглинні ґрунти, добре росте на суходільних луках, суглинках, окультурених торфовищах. При внесенні більше 90 кг/га д.р азоту спостерігається вилягання.

Вівсяниця очеретяна

Вівсяниця очеретяна - гарна пасовищно-сінокісна рослина, цінністю даної злакової трави є здатність відростати до пізньої осені. Має вищий зріст, ніж Вівсяниця лугова - до 150 см. Любить добре зволожені ґрунти, не стійка до літніх засух. Морозостійка культура.

Для сінокосів використовується більше 8 років, також витримує 4-6 циклів випасання. До початку викидання колоса її охоче поїдають всі види худоби, однак при підвищеному вмісті азоту збільшується вміст алкалоїдів.

Підживлення фосфором і калієм знижує вміст алкалоїдів. Кормова цінність значно падає при цвітінні. Придатна для надмірно зволожених ґрунтів та свіжо меліорованих торфовищ. Найкраще підходить для суглинкових ґрунтів.

Обратный звонок