Вика посівна (озима, ярова)

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Вид однорічних трав'янистих рослин роду Горошок (Vicia) сімейства Бобові (Fabaceae).

Може бути використана як сидерат, або на корм в різному вигляді: трав'яному та зерновому борошні, подрібнених зерен, силосу, сіна, зеленої маси.

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

У нас Ви можете купити насіння вики сортів:

Вика озима: Українська, Чорноморська, Чернігівська, Вусата.

Вика ярова: Прибузька, Подільська, Маргарита, Багатоплідна.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Вика посівна - це рослина з слабким стеблом, яке має необхідність в опорі і без неї полягає. Довжина стебла сягає, за сприятливих умов росту, 70-110 сантиметрів. Стебло гілкується. Гілки засаджені пір'ястим 5-8 парним листям, що закінчуються вусиками, за допомогою яких рослина чіпляється за інші рослини або предмети, які служать їй опорою.

Цвіте вика при весняному посіві у червні-липні блакитно - червоними квітами, які сидять по одному і по два в пазухах листків. Плодом є довгастий біб, що несе в собі значну кількість (8-9 штук) майже кулястих, трохи здавлених по краях насінин; насіння темно-сірого кольору.

Вика є рослиною переважно помірно вологих, так само як і обділених опадами місць. Нестачу вологи вона переносить гірше, ніж інші бобові рослини і особливо - чим волохата вика. В рясні опадами роки вона розвивається особливо розкішно, в збиток своєму плодоношенню або навіть втрачаючи здатність дати зрілі плоди.

Помірно зв'язані ґрунти і навіть важкі, якщо вони не страждають надлишком вологи, є кращими для звичайної посівної вики. Культура її добре вдається і на осушених болотистих місцях, де вона часто використовується як покривна рослина при закладення нових лугів.

При врожаю насіння мало відрізняється від гороху. Урожай насіння коливається найчастіше між 800-1600 кг. Соломи виходить приблизно в два рази більше ніж зерна.

Вика озима

Озима вика - цінна кормова культура яка поєднує в собі такі важливі якості: посухостійкість, скоростиглість, високий вміст білка, поживні якості. Дана культура може використовуватися на: ранній силос, зелений корм, сінаж, сіно, трав'яне борошно. За поживними якостями не поступається люцерні.

Культуру доцільно висівати у суміші з озимим житом, озимою пшеницею, озимим трітікале. В сумішах із цими культурами можна отримати урожай до 300-400 ц./га.

Висівається вика озима звичайним способом на глибині 3-6см. Норма висіву - 70 кг./га в суміші з житом. При наших кліматичних умовах, оптимальні строки сівби – 20-30 серпня.

Вика озима не дуже вибаглива до тепла. Її насіння проростає за температури 2-3 °С, сходи мають здатність витримувати заморозки до мінус 5-6 °С. У нас використовують на посів наступні сорти: Українка, Чорноморська, Чернігівська, Вусата.

Зимостійкість озимої вики недостатня. Сильне розтріскування бобів при достиганні та недружне цвітіння ускладнює збирання посівів озимої вики. Культура дуже вибаглива до ґрунтів і вологи. Використовують також у суміші із суданкою та кукурудзою. Збирання врожаю на зелену масу припадає на фазу бутонізації рослини до виколошування злаків.

Вика ярова

Ярова вика - найпоширеніша в Україні вологолюбна і холодостійка однорічна бобова кормова трава. За кормовою цінністю має високі показники в порівнянні з багаторічним бобовими травами: 100 кг сухої маси вики ярової, відповідає 46 корм. од. і містить в собі 123 г перетравного протеїну на кожну кормову одиницю.

Дає високі врожаї зеленої маси до 300-400 ц./га , сіна - 65-85 ц./Га. Насіння потрібно висівати в суміші з горохом, вівсом, капустяними культурами. Висівають звичайним узкорядним способом на глибину 4-6 см. Перші паростки помітні через 7-10 днів. Норма висіву насіння 100-150 кг./А, а в сумішах норма - 90-110 кг./га.

Насіння проростає при температурі 2 - 3 °С, а сходи стійкі до заморозків: мінус 5-6 °С і нижче. Вика має можливість добре рости на слабо-кислих і нейтральних ґрунтах. Вибаглива до рівня вологи. При вирощуванні на зелений корм її можна висівати в кілька строків: в ранні - в суміші з вівсом, в пізні - суміш суданки та ін.

Збирати урожай на зелений корм і сіно починають у період повного цвітіння культури (бутонізації), на силос та сінаж - у фазі сизих бобів. Зберігати насіння рекомендують при вологості не більше 15 %.

Найпоширеніші сорти: Прибузька, Подільська, Маргарита, Багатоплідна.

Обратный звонок