Стоколос безостий

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Рід багаторічних трав'янистих рослин родини Злаки, або Тонконогі (Poaceae).

Застосовується для створення культурних пасовищ та сінокосів, закріплення земель схильних змиву, використовується в різних газонних сумішах.

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

У нас Ви можете купити насіння Грястиці збірної сортів: Таврійський 1-ї репродукції.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Стоколос безостий є багаторічним, верховим кореневищним злаком, має потужну кореневу систему. Кореневища (підземні пагони) мають різну довжину, залягають на глибині 8-15 сантиметрів і від них глибоко в ґрунт йде добре розвинене мочкувате коріння. Висота рослин досягає 120 і більше сантиметрів. Стебла добре облиствені, листя довгі та широкі, довжина 9-12 см, ширина 2,5-3 мм.

Середня вага 1000 насінин 3,5 гр. Кількість насіння в 1 кг в середньому 285 тис. шт. Насіння сплюснуті, подовжені, довжиною 9-12 мм, шириною 2,5-3 мм. Дозрівають в кінці липня - першій половині серпня, через 90-110 днів після початку вегетації.

У 100 кг сіна міститься 6 кг перетравного протеїну та 57 корм. од. У сіні при скошуванні у фазу колосіння міститься: протеїну 19 %, білка 16 %, клітковини 21 %, жиру 3 %, золи 9 %, без-азотних екстрактивних речовин 47 %.

Стоколос використовують для поліпшення сінокосів та пасовищ. Довгі й повзучі кореневища зупиняють ерозійні процеси в ґрунті, тому злак доцільно висаджувати в місцях з сипучим піщаним ґрунтом, а також на укосах та берегах. Також культуру застосовують для декорування різних альпійських гірок, клумб, газонів.

Вирощування

При чистих посівах дає 70 центнерів сіна, 3-6 центнера насіння з гектара. Якість кормової маси скошеної в період утворення віника хороше. Кращі врожаї насіння стоколос безостий дає при піздньо-літніх посівах. Найбільш інтенсивний ріст рослини відбувається в період кущіння і до виходу трубки.

Морозостійка культура, невибаглива до клімату. Добре переносить зимові морози, пізні весняні заморозки. Глибина кореневої системи досягає 2 і більше метрів, що сприяє високій посухостійкості культури. Відмінно росте у вологому кліматі.

До ґрунтів невимогливий, але краще показує себе на чорноземах, добре видаляється на гумусових суглинних і супіщаних ґрунтах. Кислих і щільних ґрунтів не переносить. Пристосований для степової зони, при 400мм вологи за рік. При цьому стійкий до надмірного зволоження, витримує до 45 днів затоплення весняними водами. Але не переносить близькості ґрунтових вод.

Для випасання придатний на 4-5 цикли. Не боїться витоптування і швидко відростає, використовується 6-10 і більше років, але максимальну врожайність дає на 2 рік вегетації. Стоколос є хорошою кормовою рослиною, в першу чергу для кормових сівозмін.

Обратный звонок